Союз українців Підляшшя - Związek Ukraińców Podlasia

„Na Iwana, na Kupała”

17 lipca nad zalewem Bachmaty koło wsi Dubicze Cerkiewne w powiecie hajnowskim odbył się jubileuszowy 25. festiwal „Na Iwana, na Kupała”. To największa letnia impreza organizowana przez Związek Ukraińców Podlasia.

Rozpoczął ją „Jarmark Kupalski” z udziałem artystów z Polski i Ukrainy. Następnie odbywały się koncerty w wykonaniu artystów z Podlasia i Ukrainy. Na scenie prezentowały się przede wszystkim zespoły działające przy Związku Ukraińców Podlasia oraz inni wykonawcy z regionu, którzy mają w swoim repertuarze pieśni ukraińskie. Tradycyjnie uczestnicy imprezy mogli obejrzeć malowniczy obrzęd puszczania wianków w wykonaniu młodzieży z Podlasia. Były też fajerwerki, a także potańcówka. Zagrali HOYRAKY z Bielska Podlaskiego i THE UKRAINIAN FOLK z Górowa Iławieckiego.

Festiwal „Na Iwana, na Kupała” zorganizował Związek Ukraińców Podlasia w ramach zadania „Festiwale kultury i tradycji ukraińskich na Podlasiu” dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji RP przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Gminy Dubicze Cerkiewne oraz Urzędu Gminy Bielsk Podlaski.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć na naszej stronie:

https://zup.098.pl/galeria/na-iwana-na-kupala-w-dubiczach-cerkiewnych-2021-rok/