Dzień Mamy i Taty w Czeremsze

29 maja 2025 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze odbył się koncert z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty.

Podczas koncertu zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy uczęszczają na zajęcia języka ukraińskiego. Dzieci i młodzież pod okiem nauczycielki Ireny Wiszenko przygotowały ukraińskie piosenki i wiersze. Wystąpiła także taneczna grupa zespołu „Hiłoczka”.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli rodzicom kwiaty oraz własnoręcznie wykonane laurki.

Zapraszamy do czytania nru 2/2025 „Nad Buhom i Narwoju”

Zapraszamy do kupowania i czytania Ukraińskiego Pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju”. Nr 2/2025 jest dostępny w sieci Kolporter na terytorium całej Polski w następujących miejscowościach:

GDZIE KUPIĆ

 

Ponadto pismo można kupić w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku:

https://www.facebook.com/ckp.bialystok

Osoby, które wolą czytać w wersji elektronicznej, mogą kupić „Nad Buhom i Narwoju” za pośrednictwem e-prasy pod linkiem:

https://eprasa.pl/news/nad-buhom-i-narwoju

 

W każdej chwili możliwa jest również prenumerata – to gwarancja wysyłki od razu po wyjściu czasopisma z drukarni.

Opłata za prenumeratę wynosi 70 zł.

PRENUMERATA

Co ciekawego można przeczytać w drugim numerze dwumiesięcznika w 2025 roku:

Останній номер

Pismo wydaje Związek Ukraińców Podlasia dzięki dotacji  z budżetu państwa.