Конкурс української пісні «З Підляської криниці» організовується з 2004 року у Більську. Це важлива подія Союзу українців Підляшшя, в якій щороку бере участь велика кількість виконавців українських пісень не тільки з Підляського воєводства.
![](https://zup.098.pl/wp-content/uploads/2021/09/20-01.jpg)
![](https://zup.098.pl/wp-content/uploads/2021/09/20-02.jpg)
З українськими піснями виступають не тільки українські гурти, а й усі, які хочуть спробувати своїх сил у співі українською. Щороку у змаганнях беруть також участь білоруські ансамблі, які спеціально до конкурсу готують українські пісні. Були роки, коли майже кожна ґміна з території між Бугом та Нарвою була представлена на конкурсі.
Змагання проходять у різних вікових категоріях. Тут представлені солісти, дуети, тріо та ансамблі. Виконуваний репертуар включає, серед іншого автентичний фольклор, опрацьований фольклор, сучасну пісню, фольк-рок музику тощо. Формула конкурсу залишається відкритою, і в ньому можуть брати участь виконавці різноманітного українського репертуару.
![](https://zup.098.pl/wp-content/uploads/2021/09/20-03.jpg)
![](https://zup.098.pl/wp-content/uploads/2021/09/20-04.jpg)
Щороку переможці конкурсу виступають на гала-концерті, який проходить під час Днів Більська. Це оцінення та вирізнення найкращих виконавців українських пісень.
Лауреатів також вшановують можливістю виступити на фестивалі «На Івана, на Купала» в Дубичах Церковних, де тисячі глядачів можуть почути найкращих виконавців українських пісень.
![](https://zup.098.pl/wp-content/uploads/2021/09/20-05.jpg)